Vítejte na stránkách Společnosti Vincenze Priessnitze, zabývající se odkazem tohoto zakladatele vodoléčby a lázní v Jeseníku.

16. KONFERENCE S ODKAZEM VINCENZE PRIESSNITZE O VÝZNAMU LÁZEŇSKÉ PÉČE

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na 16. ročník Konference s odkazem Vincenze Priessnitze o významu lázeňské péče, která se koná v termínu od 6. do 8. října 2023 v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku.

Tématem konference v roce 2023 je

VÝZNAM LÁZEŇSKÉ PEČE PRO DUŠEVNÍ ZDRAVÍ ČLOVĚKA

Konferenci pro Vás připravuje Společnost Vincenze Priessnitze z.s. ve spolupráci s Priessnitzovými léčebnými lázněmi a.s. Jejím cílem je uskutečnění již tradičního setkání jak odborné, tak laické veřejnosti k problematice významu lázeňství v rámci komplexní zdravotní péče a významu posílení duševního zdraví člověka v celkovém kontextu úspěšné léčebné rehabilitační péče. Vzdělávací akce je pořádána dle Stavovského předpisu ČLK a zařazena do systému celoživotního vzdělávání odborných společností ČAS a UNIFY ČR.

Páteční program 6.10. chceme zaměřit na zviditelnění významu zdravého životního stylu, péče o duševní zdraví, pohybové terapie, vodoléčby a dalších oblastí prospěšných člověku formou praktických ukázek, workshopů a předávání zkušeností.

V sobotu 7.10. se uskuteční odborné přednášky v Zimní Zahradě sanatoria Priessnitz a v neděli ráno můžete na vlastní kůži pocítit účinek pohybové terapie v přírodě včetně instruktáže.

Vedle odborných přednášek jsme pro Vás připravili tradiční doprovodný program související se zakladatelem lázní Vincenzem Priessnitzem a jeho odkazem. Součástí konference budou také kulturní a společenské akce vrcholících sobotním večerním koncertem Andrei Kalivodové a Martina Maxy v Kongresovém sále.

Pokud máte zájem se konference aktivně zúčastnit jako přednášející nebo pasivně jako účastník konference, rádi Vám již nyní zajistíme rezervaci ubytování na tuto akci. V případě aktivní účasti Vás prosíme do 29.května 2023 o zaslání názvu přednášky/ téma workshopu a požadavky na technické vybavení k přednášce. Délka přednášky max 30 minut + diskuse, workshopy nejsou časově omezeny a budou probíhat v pátek 6.10. v odpoledních hodinách v areálu lázní.

kontakt Bc. Soňa Grešáková, mobil: +420 778 401 703, Iveta Kucharíková mobil: +420 724 085 166

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.priessnitz.cz

Partneři

 Priessnitzovy lázně Jeseník

 

 

 

Česko polské toulky

 

 

 

 

 

 

 

Kontakty

Společnost Vincenze Priessnitze, z.s.

Priessnitzova 12/299, 790 03 Jeseník

Tel.: +420 584 491 384

E-mail: kalinova@priessnitz.cz

www: www.priessnitz.jeseniky.org

K zamyšlení

„Nad vodu nic! / z vody znik / z vody zrůst / voda léčivo živné.

Priessnitz zdárně konal, Thales moudře co tušil.“

 

Verše básníka F.M. Klácela vytesaná na Českém pramenu.

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com and www.jeseniky.org 2016