Projekty

Háj Víly Ozdravy III. etapa

  • Vytisknout
  • E-mail

 

 

Háj Víly Ozdravy III. etapa

Projekt navazuje na I. a II. etapu vytvoření herního  parku/přírodního hřiště. V rámci III. etapy budou vybudovány další prvky jako Obří Výhledna či Skrýše.

,,Háj Víly Ozdravy“ je určen především dětem, k rozšiřování hranic jejich dovedností a nabytí přirozené moudrosti, která je základem zdraví a dobrého života. Průvodcem na této cestě jim budou přírodní živly a bytosti jesenických hor, pod vedením víly Ozdravy, po které je park pojmenován.

Víla Ozdrava je představitelkou vlastností, které vedou ke zdravému a tvořivému životu. Bude patronkou jak herního prostoru, tak aktivit k němu vztažených.

Projekt je jedinečný v tom, že nenásilnou a přírodě přátelskou formou, s využitím lokálních přírodních materiálů a lidských zdrojů, vytvoří v krajině místo plné inspirace, místo s živým příběhem.  „Háj Víly Ozdravy“ bude unikátním herním prostorem.

 

Na realizaci projektu „Háj Víly Ozdravy – III. etapa“ finančně přispěl

Olomoucký kraj

 

 

Přílohy ke stažení
Download this file (06-OBŘÍ VÝHLEDNA.pdf)06-OBŘÍ VÝHLEDNA.pdf[ ]

Háj Víly Ozdravy II. etapa

  • Vytisknout
  • E-mail


Háj Víly Ozdravy II. etapa

Projekt navazuje na I. etapu vytvoření herního  parku/přírodního hřiště v Jeseníku - lázních. V rámci II. etapy budou vybudovány další prvky jako Hejkalovo informatorium a bazárek, Opidům či Nádrže zádrže.  

,,Háj víly Ozdravy“ je určen především dětem, k rozšiřování hranic jejich dovedností a nabytí přirozené moudrosti, která je základem zdraví a dobrého života. Průvodcem na této cestě jim budou přírodní živly a bytosti jesenických hor, pod vedením víly Ozdravy, po které je park pojmenován.

Víla Ozdrava je představitelkou vlastností, které vedou ke zdravému a tvořivému životu. Bude patronkou jak herního prostoru, tak aktivit k němu vztažených.

Projekt je jedinečný v tom, že nenásilnou a přírodě přátelskou formou, s využitím lokálních přírodních materiálů a lidských zdrojů, vytvoří v krajině místo plné inspirace, místo s živým příběhem.  „Háj víly Ozdravy“ bude unikátním herním prostorem.

Na realizaci projektu „Háj Víly Ozdravy – II. etapa“ finančně přispěl Olomoucký kraj

 


Přílohy ke stažení
Download this file (Háj Víly Ozdravy II.etapa.pdf)Háj Víly Ozdravy II.etapa.pdf[ ]

Balneopark Vincenze Priessnitze

  • Vytisknout
  • E-mail

Balneopark - unikátní projekt v odkazu V. Priessnitze. „Léčebný účinek nemá chlad jako takový, ale teplo, které je studenou vodou následně vyvoláno“ (Vincenz Priessnitz)

V příloze se dozvíte další informace k unikátnímu projektu venkovního balneoparku v Priessnitzových lázních v Jeseníku.

Park Vincenze Priessnitze

  • Vytisknout
  • E-mail

Projekt realizovaný v letech 2009 - 2011 řešil regeneraci zájmového území a měl za cíl navrácení původních kulturních, společenských a lázeňských hodnot do území. Účelem projektu bylo vytvoření pobytového a vycházkového místa s následnou bohatou nabídkou aktivit jak pro lázeňské hosty a rekreanty, tak i pro návštěvníky Jesenického regionu. 

Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci  Operačního programu Životní prostředí.

Další články...

Partneři

 Priessnitzovy lázně Jeseník

 

 

 

Česko polské toulky

 

 

 

 

 

 

 

Kontakty

Společnost Vincenze Priessnitze, z.s.

Priessnitzova 12/299, 790 03 Jeseník

Tel.: +420 584 491 384

E-mail: kalinova@priessnitz.cz

www: www.priessnitz.jeseniky.org

K zamyšlení

„Nad vodu nic! / z vody znik / z vody zrůst / voda léčivo živné.

Priessnitz zdárně konal, Thales moudře co tušil.“

 

Verše básníka F.M. Klácela vytesaná na Českém pramenu.

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com and www.jeseniky.org 2016